Sipas njoftimeve në mediat amerikane, janë duke u përgatitur vazhdimet e radhës të filmit fantastiko-shkencor, “Avatar”, i pari prej të cilëve pritet të publikohet në vitin 2020.

Filmi nga viti 2009 i James Cameron u bë hit i madh, prandaj qe një kohë të gjatë pritet vazhdimi i tij.

[embedded content]

Filmbërësi i njohur kishte thënë në vitin e kaluar se planifikon t’i realizojë katër vazhdime, ndërsa tashmë po raportohet se disa pjesë të vazhdimeve po realizohen njëkohësisht.

Sipas BBC News, vazhdimet e radhës do të titullohen: “The Way of Water”, “The Seed Bearer”, “The Tulkun Rider and Avatar” dhe “The Quest for Eyëa”. Kjo do të thotë se filmat nuk do të emërtohen me numra.

Realizimi i vazhdimeve të filmit “Avatar” ka nisur që nga viti 2017, ndërsa buxheti besohet të jetë mbi një miliard dollarë.

ne pergatitje kater vazhdime te avatar - Në përgatitje katër vazhdime të “Avatar”

(Foto: David Roark/Disney Resorts via Getty Images/Guliver)

“Avatar: The Way of Water” do të jepet premierë më 18 dhjetor të vitit 2020, ndërsa do të pasojë lansimi i “Avatar: The Seed Bearer”, më 17 dhjetor 2021.

Dy vazhdimet tjera do publikohen më 20 dhjetor 2024 dhe 19 dhjetor 2025, raporton NME.

Sipas burimeve jozyrtare, pjesë e vazhdimit të parë do të jetë edhe aktorja Kate Winslet. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.