bime 560x380 - Në Varosh të Ferizajt gratë kultivojnë bimë mjekuese

Fshati Varosh i komunës së Ferizajt ka krijuar kushte solide për jetesë duke rregulluar infrastrukturën rrugore, por edhe kushte për zhvillimin e mësimit dhe kujdesin shëndetësor për banorë. Kohëve të fundit edhe gratë e fshatit nëpërmjet shoqatave kanë filluar të jenë aktive. Studente e amvise po merren me kultivimin e bimëve mjekuese./21Media

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.