ne vendin ku qendron motociklisti asfalti ishte i thate kurse pak metra larg tij binte shi i rrembyeshem video 560x416 - Në vendin ku qëndron motoçiklisti asfalti ishte i thatë, kurse pak metra larg tij binte shi i rrëmbyeshëm (Video)
ne vendin ku qendron motociklisti asfalti ishte i thate kurse pak metra larg tij binte shi i rrembyeshem video - Në vendin ku qëndron motoçiklisti asfalti ishte i thatë, kurse pak metra larg tij binte shi i rrëmbyeshëm (Video)

Një ngjarje e pazakontë është filmuar në rrugën e një qyteti kinez, kur një burrë ishte ndalur me motoçikletë në mes të rrugës në pjesën e asfaltit që ishte i thatë, ndërsa vetëm pak metra larg tij binte shi i rrëmbyeshëm.

Shoferi i motoçikletës i habitur me atë çfarë po ndodhte, po e vështronte me kujdes këtë fenomen natyror që të gjithë që kanë pasur rastin ta shohin janë shokuar, transmeton Telegrafi.

Ky fenomen i rrallë njihet si “ndarje zonale” kishte zgjatur vetëm 10 minuta, ku më pas shoferi i motoçikletës kishte vazhduar rrugëtimin sikur të mos kishte ndodhur asgjë.

Videoja është filmuar në qytetin kinez Yingtan në provincën Jiangxi, kurse fenomeni i njohur si “ndarja zonale” ndodh, kur shiu bie me intensitet të lartë në një hapësirë relativisht shumë të vogël. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.