Sulm seksual ne Ferizaj nje person i arrestuar1 560x374 - Nëna rrah fëmijët e saj në Ferizaj, arrestohet nga policia

Një grua nga Ferizaj ka ushtruar dhunë ndaj dy fëmijëve të saj të mitur.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës në Ferizaj.

Fëmijëve iu është ofruar tretman shëndetësor, ndërkaq e dyshuara është arrestuar.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që e njëjta ka ushtruar dhunë ndaj dy fëmijëve të vetë meshkuj (të mitur). E dyshuara dhe dy fëmijëve u është ofruar tretman mjekësor”, njofton policia.

E dyshuara është dërguar në ndalim policor për 48 orë, ndërkaq fëmijët janë dërguar në strehimore.

“Pas intervistimit me aktvendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarës i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë, ndërsa fëmijët janë dërguar në strehimore”, bën të ditur policia.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.