Loading...

Aktivistë të shoqërisë civile nga Ferizaj kanë paralajmëruar për një protestë në këtë qytet lidhur me rastin e vajzës nga Drenasi, e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga mësuesi i saj e më pas nga një oficer policie.

VIDEO

Aktivistët kanë paralajmëruar vendosjen e pankartave në mënyrë simbolike në rrethojat e Gjykatës Themelore, të stacionit polcor dhe para Drejtorisë së Arsimit në Ferizaj.

“Përmes këtij aktiviteti, që do të zgjasë jo më shumë se 1 orë, do të shprehim revoltën tonë për ngjarjen tronditëse, që ndodhu para pak ditësh në Drenas, dhe pakënaqësinë përballë institucioneve, të cilat jo rrallë po dështojnë në mbrojtjen dhe sigurinë e jetës së qytetarëve”, ka paralajmëruar grupi.

Nisja e marshit do të jetë në ora 11:30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.