ngacmoi hardhucen u detyrua te ikte sepse e ndiqte me kreshtat e hapura te qafes video 560x416 - Ngacmoi hardhucën, u detyrua të ikte sepse e ndiqte me kreshtat e hapura të qafës (Video)
ngacmoi hardhucen u detyrua te ikte sepse e ndiqte me kreshtat e hapura te qafes video - Ngacmoi hardhucën, u detyrua të ikte sepse e ndiqte me kreshtat e hapura të qafës (Video)

Kjo mund të jetë ndjekja më australiane, që është parë ndonjëherë.

Turisti i paemëruar që ndodhej në një pjesë periferike të Australisë, e ka ngacmuar një hardhuce të vogël, por është dashur të kthehej me shpejtësi në veturë, transmeton Telegrafi.

Në momentin që zvarraniku që ka mundësi t’i hapte kreshtat e qafës, ai u frikësuan dhe nga paniku nisi të ikte nëpër rrugë.

Madje, ky ishte mjaft i vogël, pasi këto hardhuca rriten prej 45 deri në 90 centimetra, që do kishin qenë edhe më të frikshme për këto.

Këta reptilë jetojnë vetëm në Australi, ndërsa gjenden rrallë edhe në Papua New Guinea. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.