Niseni mëngjesin me dredhëza dhe mjaltë 560x416 - Niseni mëngjesin me dredhëza dhe mjaltë

Përbërësit:

100 gram dredhëza
250 ml qumësht (Orizi “Scotti”)
2 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Në fillim ndani përgjysmë luleshtrydhet. Në një blender shtoni qumështin, luleshtrydhet, mjaltin dhe i rrihni përreth 30 sekonda. Shërbejeni të freskët në një gotë dhe shijojeni!

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.