sheg1 560x416 - Niseni mëngjesin me shegë dhe portokall


Smoothie fantastik me përbërësit e stinës plus turmerik dhe piper të kuq për ta bërë edhe më interesant në shije, edhe më të shëndetshëm.PërbërësitLëngu i 3 portokalleve mesatar me shegë
Lëngu i një limoni
2 portokalle të plotë me shegë, të qëruar
1 banane mesatare
1/2 lugë caji (tsp) turmerik pluhur
1/3 lugë caji (tsp) piper i kuq
2 lugë gjelle (tbs) fara luledielli të qëruara
1/3 kupë kuba akulli
Pak kripë
1 lugë caji (tsp) fara lulëkuqejePërgatitjaVendosini të gjithë përbërësit përveç farave të lulëkuqeve në blender për 2-3 min. Shtoni farat e lulëkuqeve dhe kalojini në blender për 5 sec.Hidheni në gotat që do ta shërbeni dhe shijojeni menjëherë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.