ferizaj 681x5111 560x416 - Nisin garat në Ferizaj

Turneu i sivjetme kualifikues i Ferizajt ne kuader te Z Mobile Streetball Kosova 2018 filloj me 9 ekipe tejet kualitative dhe konkurrencen me te mire sivjet.

Pa dyshim se fituesi i kualifikimeve ne Ferizaj do te jete nje nga pretendentet kryesor ne Superfinalen e sivjetme , me 25 Gusht ne Prishtine.
Karakteristike e sivjetme eshte pjesemarrja e 7 rresht e tre vellezerve Abazi qe jetojne ne Chicago te SHBA-ve, dhe veren e kalojne ne atdhe , kurse luajne me ekipin e tyre Splash Brothers.

Po ashtu, pjesemarres eshte edhe ish kampioni i Ferizajt dhe nenkampioni Kosoves , Katershja per te cilen luajn ish basketbollistet e njohur Ngadhenjim Dragusha, Hyjnor Jasiqi, Pjeter dhe Palush Doda.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.