Screenshot 1 21 560x416 - Një i vdekur dhe 47 të infektuar me koronavirus në 24-orët e fundit

Një person është raportuar i vdekur si pasojë e komplikimeve ndaj koronavirusit në 24-orët e fundit.

Në raportin e MSH-së, thuhet se 47 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Raporti i plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 931 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.674.509 doza të vaksinës.

Deri më sot 783.074 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 3.482 testime, 47 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.048.

Në total numri i rasteve aktive është 492.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.