7e9c976c8790d30a9463858ffc0f26fa1 - Një recetë “1 ditore” për të reduktuar sadopak stomakun e fryrë

Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani diçka me të cilën nuk pajtohet trupi juaj

Metodat për trajtimin e këtij fenomeni fillojnë nga konsumimi i ushqimeve të caktuara e deri te konsumimi i shumtë i ujit. Ja cfarë vakte të konsumoni për të eliminuar këtë problem:

Mëngjes

Kos me dithëra dhe 1 filxhan manaferra ose

2 vezë të ziera dhe 1 filxhan manaferra

Mes mëngjesit dhe drekës

1 grusht arra dhe 1 portokalli ose

disa shkopinj selino dhe 2 lugë çaji gjalpë kikiriku

Drekë

Sallatë: 2 gota të mëdha me perime, 1 kastravec, 2 domate, 2 karrota të vogla, 1 avokado, 1 vezë të zierë, një lugë çaji fara (luledielli, kungull ), vaj, limon, uthull

Vakt për pasdite

200 ml kos me kanellë ose

Një filxhan me copa kastraveci dhe kopër të freskët, të kombinuara me dy lugë kos.

Darkë

Peshk i pjekur, spinaq i gatuar me vaj ulliri dhe hudhër, perime të pjekura (patate, karrota, panxhar)

Konsultohuni me mjekun për të vërtetuar që këto produkte nuk ju bëjnë reaksion

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.