screenshot 1 1544122169 46626661 560x347 - Njihuni me mësuesin nga Ferizaj që rrahu policin serb

Maliq Luzha nga Ferizaj thotë të mos jetë pishman për përleshjen me policinë serbe.

Janë me mijëra vetë që e kanë parë këtë video.

Por, pak e njohin se kush është ai që pati guximin të sulmoj policin serb, atëherë kur dhuna ndaj shqiptarëve ishte e madhe.

E personi që guxoi të përballet me policinë serbe në mes të qytetit të Ferizajt është Maliq Luzha.

Kanë kaluar 30 vjet nga kjo ngjarje, por 73 vjeçare e kujton fare mirë këtë përballje me policinë serbe në vitin 1989.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.