nrg band publikojne kengen ani more nuse riperpunimin e kenges se famshme popullore 560x416 - NRG Band publikojnë këngën “Ani more nuse”, ripërpunimin e këngës së famshme popullore

Grupi i njohur NRG Band, kanë prezantuar për fansat projektin e tyre më të ri muzikor.

Kënga është një ripërpunim i këngës së famshme popullore me të njëjtin emër.

Lexo po ashtu:

Ripërpunimi i kësaj kënge është bërë në studion e ‘Fourz Music’.

Klipi i këngës është realizuar në Shqipëri, nga produksioni Pro…Video.

nrg band publikojne kengen ani more nuse riperpunimin e kenges se famshme popullore - NRG Band publikojnë këngën “Ani more nuse”, ripërpunimin e këngës së famshme popullore

Foto: NRG Band/YouTube

NRG Band shprehen se kjo këngë është kontribut për legjendën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

Ripërpunimi i këngëve të vjetra nga estrada është kthyer në trend tashmë, dhe thuajse të gjithë po artistët po preferojnë të ndjekin një trend të ri. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.