oneplus ndryshoi daten e lansimit te telefonit per shkak te apple 560x416 - OnePlus ndryshoi datën e lansimit të telefonit për shkak të Apple
oneplus ndryshoi daten e lansimit te telefonit per shkak te apple - OnePlus ndryshoi datën e lansimit të telefonit për shkak të Apple

OnePlus kishte vendosur të zbulonte telefonin e ri OnePlus 6T më 30 tetor në New York, por më pas Apple vendosi të vjedhë datën.

Prodhuesi i Mac këtë javë njoftoi ngjarjen e tyre të vjeshtës që do të mbahet më 30 tetor, dhe si rezultat, OnePlus ka riprogramuar ngjarjen e tyre.

Ngjarja OnePlus po ndodh vetëm një ditë më herët, më 29 tetor, në lokacionin fillestar në New York. Themeluesi i OnePlus, Pete Lau, njoftoi ndryshimin në një post të komunitetit OnePlus, dhe kompania gjithashtu njoftoi ndryshimin në Twitter.

“Ne sapo kemi filluar udhëtimin tonë dhe nuk mund të lejojmë që një nga produktet më të rëndësishme në historinë tonë të ndikohet nga një tjetër ngjarje e madhe e lansimit. Pra, pas reflektimit të thellë, ne kemi vendosur të lëvizim OnePlus 6T Launch Event në New York për datën 29 tetor. ” deklaroui Lau në postimin e tij.

Është një situatë jashtëzakonisht e pafat për OnePlus, por kompania me sa duket ka menaxhuar situatën dhe po komunikon me fansat e tyre, përcjell Telegrafi.

Gjatë ngjarjes së 30 tetorit të Apple, ne presim të dëgjojmë për lajmet e reja të iPad dhe Mac, kështu që nuk ka të bëj me llojin e njejtë të produktit si OnePlus. Megjithatë, të gjithë sytë e medias së teknologjisë do të jenë në Apple atë ditë, dhe kështu do të kishte vjedhur absolutisht rrufenë e OnePlus. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.