Screenshot 3 19 600x360 11 560x360 - Pamje nga momenti i përplasjes së automjetit në aksidentin në magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Një aksident i rëndë trafiku, ndodhi sot në Veternik të Prishtinës, ku katër persona përfunduan të lënduar si pasojë e këtij aksidenti.

Policia e Kosovës ka thënë për Express se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Në aksident ka qenë i përshirë një automjet në lëvzje. Si pasojë e aksidentit, katër persona kanë pësuar lëndime trupore. Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetë aksidenti”, ka thënë për Express, Flora Ahmeti zyrtare për informim në Policinë e Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Klan Kosova ka siguruar momentin e përplasjes së automjetit kur gabimisht parakalon automjetin bujqësor.