Screenshot 3 19 600x360 11 560x360 - Pamje nga momenti i përplasjes së automjetit në aksidentin në magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Një aksident i rëndë trafiku, ndodhi sot në Veternik të Prishtinës, ku katër persona përfunduan të lënduar si pasojë e këtij aksidenti.

Policia e Kosovës ka thënë për Express se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Në aksident ka qenë i përshirë një automjet në lëvzje. Si pasojë e aksidentit, katër persona kanë pësuar lëndime trupore. Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetë aksidenti”, ka thënë për Express, Flora Ahmeti zyrtare për informim në Policinë e Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Klan Kosova ka siguruar momentin e përplasjes së automjetit kur gabimisht parakalon automjetin bujqësor.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.