kfor 2 750x4501 560x416 - Pamje të pranisë së shtuar të KFOR-it te Ujmani

Gjatë ditës u raportua për shtim të pranisë së ushtarëve të KFOR-it në afërsi të Ujmanit.
Sipas raportimeve, prania e trupave në këtë pjesë ishte vetëm pjesë e një ushtrimi të planifikuar më herët e jo siç ishte thënë për të marrë nën kontroll liqenin e Ujmanit.

Më herët gjatë ditës, kryeministri Ramush Haradinaj u takua me shefin e Byrosë së Gardës Kombëtare Amerikane, Gjeneralin Joseph L.Lengyel.

auto unnamed 215333649451 - Pamje të pranisë së shtuar të KFOR-it te Ujmani

auto unnamed 115333649471 - Pamje të pranisë së shtuar të KFOR-it te Ujmani

auto KFOR 315333887121 - Pamje të pranisë së shtuar të KFOR-it te Ujmani

auto KFOR 215333887131 - Pamje të pranisë së shtuar të KFOR-it te Ujmani

auto KFOR115333887141 - Pamje të pranisë së shtuar të KFOR-it te Ujmani

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.