moti 780x439 560x416 - Parashikimi i motit për shtatë ditët e ardhshme

Situata meteorolologjike do të stabilizohet gjatë javës së ardhshme, përjashtuar ditën e hënë dhe pjesërisht të martën ku pritet të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Kështu thotë në një njoftim për media, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)./Ferizaj24

“Nga e mërkura sërish do të ketë ngritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme duke ju përgjigjur mesatareve të viteve tjera. Të ënjtën sërish kushte për reshje shiu por që nuk do të reflektohen në uljen e vlerave termike”, thuhet në njoftimin e IHMK-së

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin nga 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius, përjashtuar dy ditët e para të javës ku maksimalet do të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi maksiamale deri 6 metër për sekond./Ferizaj24

hfhf - Parashikimi i motit për shtatë ditët e ardhshme

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.