pastrim parash policia holandeze gjen 350 mije euro ne nje lavatrice 560x416 - Pastrim parash: Policia holandeze gjen 350 mijë euro në një lavatriçe
pastrim parash policia holandeze gjen 350 mije euro ne nje lavatrice - Pastrim parash: Policia holandeze gjen 350 mijë euro në një lavatriçe

Policia holandeze e cila ka gjetur 350,000 euro të fshehura brenda një makine larëse, kanë arrestuar një burrë të dyshimtë – dhe për çfarë tjetër, përveçse për pastrim parash.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia tha në një deklaratë të enjten se oficerët po kontrollonin një shtëpi në perëndim të Amsterdamit të hënën për banorët e paregjistruar kur gjetën ngarkesën e vlefshme të lavanderi.

Një foto e shfaqur në faqen e internetit të policisë tregon grumbuj bankënotash, kryesisht 20 dhe 50 euro.

Zyrtarët gjetën gjithashtu një makinë për numërimin e parave, një armë dhe disa celularë.

Emri i të dyshuarit 24-vjeçar nuk është publikuar, në përputhje me rregullat holandeze të privatësisë. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.