aloe vera 625 625x350 714430861881 560x350 - Përfitimet nga aloe vera

Aloe vera është njëra ndër bimët më të shëndetshme, kjo pasi përmban mbi 75 lloje lëndësh të dobishme.

Të këto lëndë hyjnë vitaminat, mineralet, aminoacidet, enzimat, sheqerna, si dhe përbërës fenolik, njofton Klan Kosova.

Përfitimet nga kjo bimë janë të shumta si p.sh parandalon sëmundjet, ndihmon në tretje të ushqimeve, ndihmon në shkëlqimin e lëkurës, kuron aknet, pakëson dhimbjen, redukton sheqerin në gjak, si dhe bënë rritjen e flokëve.

Kjo bimë më një fjalë është një mrekulli për shëndetin tonë.

56233f0a 873a 11e8 a662 45bbb3f001dc1 - Përfitimet nga aloe vera

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.