perfundojne xhirimet e filmit vule me skenar dhe regji nga valmir tertini 560x416 - Përfundojnë xhirimet e filmit “Vulë”, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini

Filmi “Vulë” i regjisorit Valmir Tertini, ka përfunduar xhirimet, me skenën e fundit e cila u xhirua ne Aeroportin e Prishtinës.

Filmi flet për Viktorian, një punonjëse e papërgjegjshme në Ambasadën Gjermane në Prishtinë. E varur nga alkooli, dhe me mungesë të një partneri, bën një jetë geto. Ndërsa punën për të cilën i është besuar posti nuk i intereson fare dhe le dosjet e hapura pa firmosur.

perfundojne xhirimet e filmit vule me skenar dhe regji nga valmir tertini - Përfundojnë xhirimet e filmit “Vulë”, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini

Fotografi nga xhirimet e filmit “Vulë”

Filmi është mbështetur nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë dhe realizuar nga Kinostudio DarDan. Pas Tiranës xhirime pati dhe ne Prishtinë.

Në rolin kryesorë atë të Viktorias, luan aktorja shqiptare Jorida Sorra e cila vepron në Gjermani ku është pjesë e teatrit.

perfundojne xhirimet e filmit vule me skenar dhe regji nga valmir tertini 1 - Përfundojnë xhirimet e filmit “Vulë”, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini

Fotografi nga xhirimet e filmit “Vulë”

Aktorë të tjerë, Fatlume Bunjaku, Avni Dalipi, Kristina Dodaj, Edmond Hafizademi, Vlera Pylla, Nexhip Nexhipi, Denardo Neziraj, Donald Shehu etj.

Ky është filmi i pestë i regjisorit Tertini, ai ka 19 çmime ndërkombëtare dhe tri kombëtare.

Ky skenar ne vitin 2017 është shpërblyer si me i miri ne Itali, dhe tani është në fazën e tretë atë të PostProductionit, ku pritet te dal ne mars te vitit 2019. /Telegrafi/

Më poshtë, disa imazhe tjera nga xhirimet e filmit “Vulë”:

perfundojne xhirimet e filmit vule me skenar dhe regji nga valmir tertini 2 - Përfundojnë xhirimet e filmit “Vulë”, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini

perfundojne xhirimet e filmit vule me skenar dhe regji nga valmir tertini 3 - Përfundojnë xhirimet e filmit “Vulë”, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini

perfundojne xhirimet e filmit vule me skenar dhe regji nga valmir tertini 4 - Përfundojnë xhirimet e filmit “Vulë”, me skenar dhe regji nga Valmir Tertini

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.