perfundon ndeshja ne ferizaj ne minutat e fundit u shenua edhe goli i dyte 560x416 - Përfundon ndeshja në Ferizaj, në minutat e fundit u shënua edhe goli i dytë

Ferizaj ka shënuar edhe fitoren e dytë këtë edicion.

‘Ujqit’ triumfuan 2-0 përballë Drenicës me golat e Hamitit dhe Gashit, shkruan GazetaBlic.

Djelmoshat e Tovërlanit në fraksionin e dytë ishin dukshëm më të mirë, derisa mjaftuan dy gola për të arritur në kuotën e shtatë pikëve.

Së pari Hamiti realizoi në minutën e 68-të, kurse Gashi njëzetë minuta më vonë për t’a siguruar fitoren.

Në fundjavë Ferizaj udhëton në Suharekë për t’u përballur me Ballkanin, kurse Drenica në ‘Bajram Aliu’ e pret kampionen aktuale kosovare, Dritën.

/GazetaBlic/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.