60411911 2299682173410938 4567586887664926720 o1 560x416 - Përkujtohen Dëshmorët e Kombit, Njazi Bajraktari dhe Faton Vehbiu
Loading...

Paraditen e sotme, në nderim të jetës, veprës dhe gjakut të derdhur për lirinë në 20 vjetorin e rënies u përkujtuan Dëshmorët e Kombit, Njazi Bajraktari dhe Faton Vehbiu.

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës, Kristina Gashi Bytyçi bashkë me drejtorë komunal, kryetarin e Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Gafurr Bytyçi, kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Ferizaj, Rafiz Sejdiu dhe dhjetëra qytetarë e familjarë të dëshmorëve bënë homazhe duke u përkulur dhe vendosur kurora lulesh në varret e dy dëshmorëve dhe lapidarin e Dëshmorëve të Kombit të UÇK-së në kompleksin e varrezave të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj.

Dëshmorët e Kombit, Njazi Bajraktari dhe Faton Vehbiu ranë heroikisht, për të mos vdekur kurrë, 20 vjet më parë në luftën tonë çlirimtare sikurse mijëra Dëshmorë të Kombit , vepra, heroizmi, sakrifica e të cilëve solli lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.