pike sociale per ata qe sillen mire vlereson me megafon veprimet e shfrytezuesve te udhekryqit video 560x416 - “Pikë sociale” për ata që sillen mirë: Vlerëson me megafon veprimet e shfrytëzuesve të udhëkryqit (Video)
pike sociale per ata qe sillen mire vlereson me megafon veprimet e shfrytezuesve te udhekryqit video 1 - “Pikë sociale” për ata që sillen mirë: Vlerëson me megafon veprimet e shfrytëzuesve të udhëkryqit (Video)

Çiklisti i paemëruar ka zgjedhur një prej udhëkryqeve më të frekuentuara në Londër, për të vlerësuar sjelljet e kalimtarëve, shoferëve dhe çiklistëve.

Nëpërmjet megafonit ai komentoi veprimet e shfrytëzuesve të udhëkryqit, ndërsa komentonte dhe jepte ‘pikë sociale’ për ata që respektonin shenjat e komunikacionit, transmeton Telegrafi.

“Ku po shkon ti veturë e ndytë, si po ndihesh tani që je bllokuar në mes të njerëzve”, ka thënë ai, për një makinë që kaloi pasi të jetë ndezur drita e gjelbër dhe u bllokua në mes.

Njëjtë veproi edhe ndaj një gruaje, të cilën e thirri dhe i kërkoi të priste edhe pak sekonda, sepse ende ishte e ndezur drita e kuqe.

“Zonja dhe zotërinj, më duhet të ju përkujtojë udhëzimin e ri qeveritar për pikët sociale. Po që se veproni si ky burrë, do iu hiqen dy pikë”, ka thënë ai në fund të videos.

Mirëpo, jo pa e lavdëruar turmën që pritën deri në momentin e duhur, të cilët i ‘shpërbleu’ me nga dy pikë dhe u shprehu mirënjohje. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.