Loading...

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:10 është plaçkitur një xhami.

Rasti ka ndodhur në fshatin Doganaj të komunës së Ferizajt ku sipas policisë, vjedhja ka ndodhur në Xhaminë e fshatit.

Imami i xhamisë, Sylejman Jashari ka raportuar në polici se janë vjedhur dy parfuma, një zmadhues i kompjuterit, laptop HP, një USB multi dhe një kabllo e iPhone 7.

Objekti i xhamisë posedon kamera të sigurisë dhe lidhur me rastin, janë njoftuar hetuesit dhe forenzika.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.