rsimit 730x440 1545806203 11803611 560x347 - Po afrohet Viti i Ri, këto janë datat e pushimit për nxënësit


Bazuar në Ligjin për Festat Zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor MASHT përmes një komunikate për media njoftojnë të gjitha institucionet arsimore se me rastin e Krishtlindjeve Katolike, data 25 dhjetor 2018 do të jetë ditë pushimi.
Po ashtu, ditë pushimi do të jenë edhe datat 1 dhe 2 janar 2019 me rastin e festës së Vitit të Ri, si dhe më 7 janar 2019 për nder të Krishtlindjeve Ortodokse.

Për institucionet e arsimit parauniversitar, periudha e parë e vitit shkollor përfundon me datën 28 dhjetor 2018 dhe periudha e dytë fillon më datën 14 janar 2019.

Ndërsa, institucionet parashkollore pushojnë konform Ligjit për festat zyrtare (25 dhjetor 2018, 1, 2 dhe 7 janar 2019).

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/po-afrohet-viti-i-ri-keto-jane-datat-e-pushimit-per-nxenesit-609344/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.