po pritej vleresimi rreth tyre ne mejdan pitbulli sulmon befasishem huskyn siberian video 560x354 - Po pritej vlerësimi rreth tyre në “mejdan”, Pitbulli sulmon befasishëm Huskyn siberian (Video)

Një pitbull është filmuar duke sulmuar një husky siberian në një shfaqje kafshësh në Tajlandë, pasi që të dy ishin duke u gjykuar në “mejdan”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në shfaqjen në Chiang Mai të dielën, njerëzit që filmuan duelin e diskutueshëm thanë: “Pronarët kishin vështirësi në mbajtjen e qenve”.

po pritej vleresimi rreth tyre ne mejdan pitbulli sulmon befasishem huskyn siberian video - Po pritej vlerësimi rreth tyre në “mejdan”, Pitbulli sulmon befasishëm Huskyn siberian (Video)

“Ata ishin pranë dhe ndaluan gjakderdhjen, duke thënë se husky do të ishte mirë”, shtuan ata.

Siç edhe dihet, pit bullët janë të njohur për sulm ndaj qenve të tjerë.

Javën e kaluar, një husky i një familje kanadeze duhej të varrosej pasi u sulmua nga dy qen të tjerë.

po pritej vleresimi rreth tyre ne mejdan pitbulli sulmon befasishem huskyn siberian video 1 - Po pritej vlerësimi rreth tyre në “mejdan”, Pitbulli sulmon befasishëm Huskyn siberian (Video)

Sharon Clow lejoi qenin e vajzës së saj që të dilte jashtë, kur dëgjoi zhurmën e kafshëve.

Kur ajo doli te dera, pa dy pit bullë duke sulmuar qenin e saj.

“Unë u përpoqa t’i godisja ata me një shkop, por ata nuk e linin të shkonte”, tha ajo. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.