policia 11 560x416 - Policia me aksion kundër bixhozit, hasin në një lokal ku luheshin lojëra fati

Mbrëmë pas mesnatës, Policia e Kosovës ka hasur në një lokacion në Ferizaj ku janë organizuar lojëra të fatit, shkruan Gazeta Sinjali.

Policia në vendin e ngjarjes ka gjetur 620 çipa apo zhitona të vlerave të ndryshme që përdoren për bixhoz dhe katër palë letra.

Lidhur me këtë rast, menaxheri i lokalit është shoqëruar në stacion policor, ndërsa rasti është hapur si organizim i skemave piramidale.