lypsa 232526 650x3581 560x358 - Prindërit detyrojnë fëmijën të kërkojë lëmoshë në rrugë

Raportohet në Polici se një nënë i detyroi fëmijët e saj të kërkojnë lëmosh në rrugë.

Gjatë ditë së djeshmë në Mitrovicë është raportuar në Polici, një nënë e cila së bashku me bashkëshortin e saj, kishin shtyrë dy fëmijët e tyre të kërkojnë lëmoshë në rrugë.

Familja i takon komunitetit romë.

E dyshuara pas intervistimit është liruar me vendim të prokurorit.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.