bashiru1 560x416 - Prishtina e Feronikeli presin sot Ballkanin e Ferizajn

Prishtina dhe Feronikeli kërkojnë fitoret e radhës sot në shtëpi, në javën 15 të IPKO Superligës.

Prishtina pret në stadiumin Fadil Vokrri, skuadrën e Ballkanit të Suharekës, shkruan Gazeta Olle.

Feronikeli është mikpritës i Ferizajt, skuadër që ndodhet në zonën e ftohtë për largim nga Superliga.

Në Gjilan, skuadra me të njëjtin emër pret Drenicën.

Takimet fillojnë prej orës 13:30.

Sot luhen edhe ndeshjet tjera të javës 13 të Ligës së Parë. Spikatin ndeshjet, Besa – Vëllaznimi, Vushtrria – Dukagjini.

Orari – Superliga (13:30)

Prishtina – Ballkani

Feronikeli – Ferizaj

Gjilani – Drenica

Orari – Liga e Parë (13:30)

Vllaznia – Fushe Kosova

Besa – Vellaznimi

Vitia – Kika

Bashkimi – Ramiz Sadiku

Vushtrria – Dukagjini

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.