n euml merdare pala serbe qytetar euml ve u k euml rkon nga 100 euro hd 1515229170 9304381 560x347 - Pritje të mëdha në Merdare

Ditët e nxehta sikurse çdo vit tanimë kanë nisur të shkaktojnë tollovi nëpër kufijtë e Kosovës.
Si zakonisht, pika më e frekuentuar kufitare mbetet ajo e Merdarës, në të cilën kalojnë pothuajse të gjithë mërgimtarët, shkruan Indeksonline.Kështu, sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim kufitar, në pikëkalimin kufitar të Mërdares pritjet janë deri në 150 minuta, apo dy orë e gjysmë.Vazhdoni leximin nën reklamë …Kurse, kolona është e gjatë 1200 metra, apo 1 kilometër e më shumë.
Derisa në pikat tjera të kalimit kufitar raportohet për pritje deri në 5 minuta dhe rrugë të lirë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.