77337DCD BE00 47A6 94FD 35E8A83DD11F 900x500 1 780x4391 1 560x416 - Prokuroria: Dyshohet se dy persona me veturë me targa të Zvicrës kanë çuar 20-vjeçaren pa shenja jete në spitalin e Ferizajt

Prokuroria në Ferizaj, ka bërë të ditur se Policia ka arritur t`i marrë nga pamjet e kamerave të sigurisë, fotografitë e dy të dyshuarve që e dërguan pa shenja jete në emergjencë një 20 vjeçare.

Kryeprokurori i Prokurorisë në Ferizaj, Shukri Jashari, ka deklaruar se personat e dyshuar që u larguan nga vendi i ngjarjes, posedonin veturë me targa të Zvicrës.

Tutje theksoi se të dyshuarit kanë vozitur veturë të tipit Audi.

Po ashtu tha se fotografitë e tyre janë shpërndarë në pika kufitare dhe nëpër drejtori të policisë.

“Të dyshuarit posedonin veturëme targa të Zvicrës, tabelat për momentin nuk mund të deshifrohen dhe ende nuk dihet kush janë ata persona. Fotografitë e tyre janë nxjerrë dhe janë shpërndarë në të gjitha pikat kufitare dhe të gjitha drejtoritë të policisë së Kosovës”, u shpreh Jashari.

Deri me tani policia nuk ka arritur t’i identifikojë personat e përfshirë në rast.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.