ekiqi 11 560x416 - Prokuroria në Ferizaj paraqet kërkesë për paraburgim


Prokuroria Themelore në Ferizaj- Departamenti i Përgjithshëm ka paraqitur kërkesë për paraburgim pranë Gjykatës Themelore-dega në Kaçanik, ndaj të dyshuarit A.Q, sepse ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka marrë vendim për fillimin e hetimeve ndaj të pandehurit A.Q,dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit, i pandehuri po mbahet në ndalim që nga data 25 dhjetor 2018.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.