vetvrasje 696x5221 560x416 - Pse po vetëvriten njerëzit në Ferizaj?

Ferizaj tronditet sërish me vdekjet nga shumëkatëshet.

Të dielën, rreth orës 13:00, ka ndodhur një rast tragjik, ku ka humbur jetën i riu U.M.,16 vjeçar, duke u hedhur nga kati i 6-të i një ndërtese afër rrethit në rrugën e “Gjilanit”.

“Edhe pas përpjekjeve të ekipeve të emergjencës së spitalit të Ferizajt, adoleshenti ka ndërruar jetë.

Prokurori pas shqyrtimit të rastit dhe me kërkesën e familjarëve, ka lejuar që trupin e pajetë ta marrë familja, sepse sipas të gjitha të dhënave, kemi të bëjmë me vetëvrasje”, pohoi për gazetën “Koha Ditore”, eprori policor, nënkoloneli Basri Shabani.

Ky është rasti i tretë brenda periudhës dy muajshe kur viktimat kanë rënë nga ndërtesat në Ferizaj.

Kjo vetëvrasje e këtij të riu e ka çuar numrin e vetëvrasjeve në Komunën e Ferizajt në shtatë person vetëm brenda dy muajsh.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.