auto te shtena 6544 1532801693 505050115328021961 560x416 - Qëlloi me armë në dasmë, arrestohet ferizajasi

Një person është arrestuar në fshatin Pleshin të Ferizajt, pasi që i njëjti kishte shtënë me armë zjarri në një aheng familjar.

Sipas policisë të dyshuarit i është konfiskuar një armë zjarri e kalibrit 8 mm. Me një karikator më fishekë.

Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 01:40 minuta në fshatin Pleshin.
“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi i njëjti ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar. Nga i dyshuari është konfiskuar një armë zjarri, cal. 8 mm , një karikatorë me një fishekë. Me urdhër te prokurorit, i dyshuari pas intervistimit lirohet, kurse rasti mbetet të hetohet”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.