qytetari ferizajj1 560x416 - Qytetari nga Ferizaj bën gjestin e madh: Dorëzon në polici kuletën e gjetur me afër 400 euro

Gjest i mirë i qytetarit nga Ferizaj: Dorëzon në polici kuletën e gjetur me afër 400 euro.

Një qytetar i Ferizajt, Osman Lohaj, 21 vjeçar, me profesion kamarier, mbrëmë ka gjetur një portofol me para dhe dokumente të humbura , para Emergjencës Primare në Ferizaj.

Portofoli i përkiste Çlirim Asllanit 22 vjeçar nga Ferizaj.

Lohaj menjëherë ka njoftuar policinë dhe portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor të Ferizajt.

“Pas procedurave të verifikimit të pronarit, në prani të policisë, pronarit i kthehen paratë ( 381 euro dhe dokumentet e tij)”, thuhet në raportin e Policisë.

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetarin Osman Lohaj për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur në stacionin e policisë .

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.