Loading...

Pas raportimeve në disa medie, përkatësisht portale informative, se në Ferizaj ka raste të dyshuara me CoronaVirus e lokalizuar kjo në fshatin Pleshinë, me verifikimin e profesionistëve shëndetësor, rekomandimin e Shtabit Emergjent dhe Ekipit Profesional të krijuar rishtazi për përballimin e kësaj situate,

NJOFTOJMË

– qytetarët dhe gjithë opinionin publik se ky lajm është tërësisht i pavërtetë, mbështetet mbi baza krejtësisht të paqëndrueshme e jo profesionale.

Personat e theksuar, të dyshuar me Corona Virus, nga fshati Pleshinë, gëzojnë shëndet të mirë, kanë kaluar kohën e inkubimit, rrjedhimisht nuk kanë shfaqur asnjë simptomë të prekjes nga CoronaVirus-i.

Madje të gjitha rastet tjera me dyshime janë testuar e kanë rezultuar negative. Pra, CoronaVirus-i nuk ka prekuar asnjë ferizajas.

Kërkojmë nga qytetarët që të ruajnë qetësinë, mos të bien pre e lajmeve të rreme si dhe të zbatojnë udhëzimet e profesionistëve shëndetësor.

Kujdes Po, panik Jo!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.