5784976 6542605 WhatsApp will introduce a new feature where video previews autom a 22 1546271756478 634x3581 560x358 - Rikthehet virusi në WhatsApp, kujdes mos e bëni këtë


Një nga mashtrimet më të vazhdueshme që ka filluar të qarkullojë përsëri për aplikacionin e njohur të mesazheve, WhatsApp, është se ekziston një version i fshehur premium i quajtur “WhatsApp Gold”.
WhatsApp, e cila është në pronësi të Facebookut, shkarkohet falas në Google Play ose Apple Store. Por dy vjet më parë, mashtruesit filluan të sugjeronin se kishte një përditësim të fshehtë për WhatsAppin, i cili u jepte përdoruesve disa opsione më shumë.

Në fakt, ata donin t’i mashtronin që të shkarkonin malware-in (virusin i cili ka për qëllim të dëmtojë ose të çaktivizojë kompjuterët apo sistemet kompjuterike). Mashtrimi u zbulua nga mediet, por vijon të shfaqet herë pas here duke i treguar përdoruesve se kanë sjellë të përditësime të reja.

Vërejtje: Nëse ju vjen ndonjë mesazh për përditësimin e WhatsAppit në version ‘Gold’, thjeshtë injorojeni dhe fshijeni menjëherë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.