Loading...

Rinia Demokratike e Ferizajt në shënimin e 11 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, vizituan Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, dega në Ferizaj, ku iu dhurua
një pllakë simbolike kësaj organizate si dhe Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, invalidëve dhe të burgosurve politik, në shenjë respekti dhe mirënjohje.

Aty u theksua se luftëtarët, të rënët dhe të gjallët, janë përgjegjësit kryesor dhe kanë meritë te plotë për Kosovën sovrane të cilën e gëzojmë so

Rinia duhet gjithmonë të kujtoj të kaluarën, të jetë e vetëdijshme dhe mirënjohëse për të tashmen dhe së bashku me institucionet të ndërtojmë të ardhmen.

Urime Kosovë!
Urime Dita e Pavarësisë!

      

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.