rita behet emocionale ne dedikim ndaj motres per ditelindje publikon fotografi te rralla nga femijeria e tyre 560x416 - Rita bëhet emocionale në dedikim ndaj motrës për ditëlindje, publikon fotografi të rralla nga fëmijëria e tyre

Jo vetëm këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, është vënë në qendër të mediave, kjo pasi shpesh vëmendje të madhe kanë rrëmbyer edhe familjarët e saj.

Motra e saj e madhe, Elena Ora, është gjithashtu një emër mjaft i njohur për publikun, kjo pasi tash e sa kohë ajo kryen detyrën e menaxheres së Ritës.

Elena sot (e shtunë) feston ditëlindjen e saj, dhe me këtë rast urimet dhe befasitë e shumta për të nuk kanë munguar.

rita behet emocionale ne dedikim ndaj motres per ditelindje publikon fotografi te rralla nga femijeria e tyre - Rita bëhet emocionale në dedikim ndaj motrës për ditëlindje, publikon fotografi të rralla nga fëmijëria e tyre

Rita dhe Elena Ora (Foto Rita Ora/Instagram)

Rita vendosi që t’i bëjë asaj një dedikim emocional në rrjetin social Instagram, ndërsa ka publikuar një sërë fotografish nga fëmijëria e tyre.

Lexo po ashtu:

Fotografitë në fjalë tregojnë dëshirën e dy motrave për t’u bërë pjesë e aktiviteteve muzikore që kur ishin të vogla.

rita behet emocionale ne dedikim ndaj motres per ditelindje publikon fotografi te rralla nga femijeria e tyre 1 - Rita bëhet emocionale në dedikim ndaj motrës për ditëlindje, publikon fotografi të rralla nga fëmijëria e tyre

Rita Ora (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Disa nga imazhet në fjalë janë realizuar edhe në Kosovë.

“Shoqja ime më e mirë, shoqëruesja ime, partnerja ime, partnerja ime në biznes, mendja ime dhe sigurisht motra ime! Kjo është një e madhja. Jam kaq krenare me ty. Urime ditëlindjen Elena Ora, ti legjendë absolute. Tani le të bëhemi rrëmujë sonte”, ka shkruar Rita në Instagram.

Ndërkohë pëlqimet dhe urimet e shumta nga ndjekësit e Ritës nuk kanë munguar.

Rita dhe familja e saj u shpërngulën nga Kosova në Londër, kur Rita ishte vetëm një vjeçe, dhe ishte kryeqyteti britanik vendi ku Rita do të fitonte famën si këngëtare me renome ndërkombëtare. /Telegrafi/

rita behet emocionale ne dedikim ndaj motres per ditelindje publikon fotografi te rralla nga femijeria e tyre 2 - Rita bëhet emocionale në dedikim ndaj motrës për ditëlindje, publikon fotografi të rralla nga fëmijëria e tyre

Rita Ora (Foto: Stuart C. Wilson/Getty Images/Guliver)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.