Një përleshje masive ka ndodhur mes nxënësve mes dy shkollave në Ferizaj.

Në profile të ndryshme në Facebook, është publikuar videoja ku dhjetëra nxënës janë përfshirë në përleshje. Nxënësit janë të Gjimnazit “Dr. Shaban Hashani” dhe të Shkollës së Mjekësisë, “Elena Gjika”.

Gjatë ditës janë raportuar edhe rrahje të tjera në vend. Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë ditës katër persona në Prishtinë, të dyshuar se janë përfshirë në rrahjen në lagjen “Dardania”.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.