Loading...

Samsung planifikon deri në fillim të vitit të ardhshëm të paraqesë modele të reja të telefonave nga seria Galaxy S.

VIDEO

Ndryshe nga modelet aktuale S9 dhe S9, S10 + do të ketë tri versione të ndryshme, dy prej të cilave  do të kenë ekran të lakuar dhe një me ekran të sheshtë.

Diagonalet e ekranit nuk duhet të jenë të ndryshme nga modelet S9. Modeli më i vogël do të mbajë  ekranin 5.8 inç, ndërsa më i madhi do të ketë një diagonale 6.2 inç. Modeli i sheshtë do të ketë një diagonal 5,8 inç.

Kur bëhet fjalë për ekranin, duhet të përmendim edhe faktin se për linjën e re të Galaxy S10, Samsung po përgatit një gjeneratë të re të ekranit OLED, i cili aktualisht quhet – M9.

Sipas burimeve, ekranet M9 do të përdorin forma të reja të materialeve organike disa prej të cilave do të prodhohen në një fabrikë të re – ata me ngjyrë të kuqe do t’i shesë Dow Chemical amerikan, ndërsa materialet blu nga SFC Chemicals.

Materiali i gjelbër për ekran OLED do të vazhdojë të furnizohet nga Nippon Steel dhe Samsung SDI. /kp/Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.