shkroi me sprej ne murin e keshtjelles tajlandeze rrezikon deri ne dhjete vite burg video 560x416 - Shkroi me sprej në murin e kështjellës tajlandeze, rrezikon deri në dhjetë vite burg (Video)
shkroi me sprej ne murin e keshtjelles tajlandeze rrezikon deri ne dhjete vite burg video - Shkroi me sprej në murin e kështjellës tajlandeze, rrezikon deri në dhjetë vite burg (Video)

Lee Furlong nga Liverpuli i Anglisë, rrezikon të kalojë deri në dhjetë vjet burg në Tajlandë, pasi shkroi me sprei në murin e kështjellës 800-vjeçare.

Turisti 23-vjeçar që pretendon se ishte i dehur tej mase dhe nuk dinte çfarë po bënte, kërkon falje dhe shprehet se ndjehet i turpëruar për rastin, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, nëna tij thotë se ai vuan nga një gjendje e rrallë mendore, si pasojë e së cilës mund të ketë dalë prej kontrolli.

Pamjet nga kamerat e sigurisë, tregojnë se britaniku është fajtori i dëmtimit të kështjellës së lashtë tajlandeze, andaj mund të dënohet aq rëndë. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.