Loading...

Poezia fituese e Çmimit të parë në konkursin e organizuar nga Sektori i të Rinjve për nder të 28 Nëntorit

VIDEO

GJËMA E QIELLIT – Shkumbin Haxha

Kur toka qulloset nga lotët e qiellit
Çuditem dhe filloj në vete të qesh
Po pse s’qanë toka që bart njerëzit
Lotët e saj pse s’i ngreh drejt reshë

Harron njeriu që më shumë ka të vdekur se të gjallë
Dhe qielli me të vdekur është ngopur
Ndoshta atje jetojnë shumë të marrë
Gjepura
S’ka njeri që është i keq e të njëjtën kohë i vdekur

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.