ferizaj551 560x416 - Shpërthim në një lokal në Ferizaj, policia jep detajet e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në një lokal në Ferizaj ka ndodhur një shpërthim.

Pronari i lokalit ka raportuar në Polici se pasi ka hedhur një cigare në shportë, ka shpërthyer një bocë.

Raportohet se përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar.

“Ferizaj (NN) 04.07.2021 – 1300. Një mashkull Kosovar ka raportuar se në lokalin e tij, derisa kishte hedhur në shportë në cigare, kishte shpërthyer një bocë e ngjitësit speciale dy komponentësh. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për lëndime në njerëz.” Shkruhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.