w 16 560x374 - Shpërthimi në Ferizaj, Armend Zemaj viziton të lënduarit në QKUK

Në Emergjencën e Qendrës së Klinikës Universitare të Kosovës (QKUK) janë duke u trajtuar dhjetëra persona të cilët janë lënduar nga një shpërthim në një lokal në Ferizaj.

Në Emergjencë tani ka shkuar edhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ndërkohë që mjeku kujdestar në emergjencë, Agron Çitaku në konferencën për media ka treguar për gjendjen shëndetësore të të lënduarve që janë duke u trajtuar në QKUK.

Ai tha se gjendja shëndetësore e 14 të lënduarve është mesatarisht e rëndë dhe se pesë persona janë duke u trajtuar në sallën operative.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.