mbytje det compressor1 560x330 - Shpëtoi dy vajza të Kosovës nga mbytja/ Ja kush është “heroi” i ditës

Luçjano Marku, është i riu i cili bëri aktin “heroik”, duke shpëtuar dy adoleshente me origjinë nga Kosova, të cilat rrezikuan të mbyteshin në plazhin e Shëngjinit.

Luciano Marku e15346726995101 - Shpëtoi dy vajza të Kosovës nga mbytja/ Ja kush është “heroi” i ditës
Personi që shikoni në foto, ka shpëtuar dy turistet kosovare, përkatësisht të moshës 14 dhe 15 vjeç.

Lajmin e bën të ditur Federata Shqiptare e Vrojtuesve të Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë, ku Luçjano edhe është trajnuar dhe punon si roje bregdetar, i pozicionuar në detyrë në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin.

Mësohet se një grup të rinjsh kanë qenë duke lundruar me varkë, kur varka është përmbysur jashtë zonës së sigurisë.

Pavarësisht distancës së largët, Marku ka arritur të shkojë në kohë dhe të shpëtojë dy vajzat që nuk dinin not.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.