shtepi me dizajne te pazakonta foto video 560x416 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

Të gjithë prej nesh ëndërrojmë të kem një shtëpi të ëndrrave, me orendi luksoze dhe dizajn unik që padyshim do të na bënte të ndihemi të veçantë.

Por, disa persona kanë kërkesa paksa të çuditshme kur është në pyetje ndërtimi i shtëpive të tyre të “ëndrrave”, transmeton Telegrafi.

Më poshtë ju sjellim fotogalerinë me shtëpitë më të çuditshme që janë ndërtuar në vende të ndryshme të botës, ku pronarët nuk kanë hezituar të investojnë mijëra dollarë në diçka që në shikim të parë janë shumë qesharake.

Disa prej tyre madje janë të ndërtuara duke u bazuar në karaktere të filmave të animuar, e disa kanë formë të këpucëve dhe rrotave të veturës.

Është interesant se për ndërtimin e këtyre shtëpive arkitektët dhe inxhinierët është dashur të punojnë shumë, pasi klientët kërkonin ndërhyrje gjatë ndërtimit, duke ua vështirësuar kështu punën. /Telegrafi/

shtepi me dizajne te pazakonta foto video - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 1 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 2 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 3 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 4 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 5 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 6 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 7 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 8 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 9 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 10 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 11 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 12 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 13 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 14 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 15 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 16 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

shtepi me dizajne te pazakonta foto video 17 - Shtëpi me dizajne të pazakonta (Foto/Video)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.