lajmet e fundit zeropese.com ferizaj 51 560x416 - Shtetasja gjermane pranoi Islamin në xhaminë e Ferizajt

Shtetasja gjermane Stephanie Krauss sot pranoi Islamin në xhaminë ‘El Faruk’ të qytetit të Ferizajt në prani të imamit Naim ef. Rexhepi dhe familjarëve.

Stephanie është e martuar me ferizajasin Lulzim Sejdiu dhe së bashku e kanë përzgjedhur xhaminë e qytetit te Ferizajt për të dëshmuar përkatësinë – gjegjësisht pranimin e Islami dhe thënien publike të dëshmisë se të qenit myslimane.

Lutemi që Zoti i Lart ta ndihmojë në njohje dhe me të thellë të Islamit dhe qëndrueshmëri në rrugën e Tij ka shkruar hoxhe Naim Rexhepi ne profilin e tij ne facebook ku ka bere te ditur kete lajm.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.