auto auto Testi i matures   1 qershor 2013 Driton Bublaku 1414336567231495605976 560x416 - Shtyhet publikimi i rezultateve të testit të maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, përmes një njoftimi për media ka njoftuar se publikimi i rezultateve të testit të maturës do të bëhet me 21 qershor 2018.

Sipas ministrisë shpallja e këtyre rezultateve është shtyrë si pasojë e disa problemeve teknike si dhe të festës së Fitër Bajramit.

Po ashtu në njoftimin e saj ministria thotë se maturantët e pakënaqur me rezultatin kanë të drejtë ankese 3 ditë punë dhe se shpallja e rezultateve të ankesave do të bëhet me 27 qershor 2018..

Ja njoftimi i plotë i Ministrisë:  

Rezultatet e testit të Maturës Shtetërore 2018 do të shpallen me 21 qershor

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, njofton se për shkak të disa problemeve teknike dhe festës së Kurban Bajramit, publikimi i rezultateve të testit të Maturës Shtetërore 2018 do të bëhet më datë 21 qershor 2018.

Maturantët kanë të drejtë ankese 3 ditë pune, ndërsa  publikimi i rezultateve të ankesave do të bëhet më datë 27qershor 2017.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.