skandal ne xhamine aja sofia te turqise modelja belge heq mbulesen dhe shfaqet lakuriq 560x416 - Skandal në xhaminë Aja Sofia të Turqisë: Modelja belge heq mbulesën dhe shfaqet lakuriq

Modelja belge, e cila vitin e kaluar u arrestua në Egjipt për shkak të shfaqjes lakuriq, ka shkaktuar polemika të mëdha edhe në Turqi.

Marisa Papen ka zemëruar besimtarët mysliman pasi që në xhaminë Aja Sofia të shtetit turk hoqi mbulesën dhe shfaqi lakuriq një pjesë të trupit.

“Ndryshe nga Egjipti, këtë herë nuk kemi bërë ndonjë plan. Ne erdhëm pa ndonjë përgatitje, vetëm me një imagjinatë të pafund”, tha Marisa.

“Pasi pritëm ca kohë për të hyrë brenda, u befasuam nga numri i madh i kamerave që ishin atje”, tha zeshkania 26-vjeçare.

Madje, fotografi Jesse Wolker pohoi se u kthyen të nesërmen, sepse ne nuk ishin të kënaqur me fotografitë e para.

Kjo nuk është hera e parë që shfaqet lakuriq zeshkania pasi këtë e ka bërë edhe në disa herë të tjera.

Ndryshe, Papen është duke punuar në projekte të reja të modës që do t’i shohim në ditët në vijim. /Telegrafi/

skandal ne xhamine aja sofia te turqise modelja belge heq mbulesen dhe shfaqet lakuriq - Skandal në xhaminë Aja Sofia të Turqisë: Modelja belge heq mbulesën dhe shfaqet lakuriq

skandal ne xhamine aja sofia te turqise modelja belge heq mbulesen dhe shfaqet lakuriq 1 - Skandal në xhaminë Aja Sofia të Turqisë: Modelja belge heq mbulesën dhe shfaqet lakuriq

skandal ne xhamine aja sofia te turqise modelja belge heq mbulesen dhe shfaqet lakuriq 2 - Skandal në xhaminë Aja Sofia të Turqisë: Modelja belge heq mbulesën dhe shfaqet lakuriq

skandal ne xhamine aja sofia te turqise modelja belge heq mbulesen dhe shfaqet lakuriq 3 - Skandal në xhaminë Aja Sofia të Turqisë: Modelja belge heq mbulesën dhe shfaqet lakuriq

skandal ne xhamine aja sofia te turqise modelja belge heq mbulesen dhe shfaqet lakuriq 4 - Skandal në xhaminë Aja Sofia të Turqisë: Modelja belge heq mbulesën dhe shfaqet lakuriq

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.